INFORMACJE DLA PACJENTÓW

Opublikowany:

DROGA PACJENTKO, DROGI PACJENCIE!!!

 1. ZOSTAŃ W DOMU – oczywiście nie zawsze jest to możliwe, ale ogranicz wyjścia z domu tylko do tych niezbędnych.

 2. W każdej sprawie najpierw ZADZWOŃ – 12 2859417, wiele problemów możemy rozwiązać telefonicznie – tak otrzymasz przede wszystkim poradę, ale też e-receptę, a w uzasadnionych przypadkach zwolnienie lekarskie. Unikaj osobistej wizyty w przychodni.    

 3. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość - w ostatnich dniach nasz telefon jest wybitnie obciążony i raczej nie zmieni się to w ciągu najbliższych tygodni.

 4. Możesz skorzystać z drogi mailowej wysyłając list na adres:

  gabinet@glrbatowice.pl

 5. E-receptę możesz zamówić telefonicznie, albo pod mail-gabinet@glrbatowice.pl

  nazwa leku , ilość opakowań

 6. Zawieszamy wykonywanie bilansów oraz szczepień do odwołania. W sytuacjach wyjątkowych prosimy o kontakt.

 7. Nie zawieszamy wykonywania badań laboratoryjnych, ale ograniczamy je do tych niezbędnych. Obecny czas to nie pora na kontrolne, czy profilaktyczne badania.

 8. MYJ RĘCE – zawsze z mydłem, co najmniej 20-30 sekund, dokładnie, po każdym kaszlnięciu, kichnięciu, po powrocie do domu, po kontakcie fizycznym z każdą osobą, nie tylko chorą. Nie musisz używać płynów dezynfekcyjnych, wystarczy woda i mydło.

 9. ZADBAJ O SENIORA – ten nowy wirus jest szczególnie groźny dla osób starszych, zwłaszcza obciążonych innymi chorobami. Unikajmy więc kontaktu fizycznego ze starszym pokoleniem, pomóżmy tak im zorganizować życie, by mogli pozostać w domu.

 10. Nie wpadajmy w panikę – sprawa jest poważna, ale nie dużo bardziej niż grypa, z powodu której co roku cierpimy od wielu dziesiątek lat.