Przejdź do treści

O nas

Obecna siedziba Medycznego Centrum Batowice powstała w wyniku starań społeczności lokalnej, urzędu gminy Zielonki, oraz wielu osób. Stary budynek w którym funkcjonował Gabinet Lekarza Rodzinnego powstał w latach trzydziestych, wielokrotnie remontowany był siedzibą najpierw Wiejskiego Ośrodka Zdrowia, a od 1997 roku siedzibą Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Gabinetu Lekarza Rodzinnego w Batowicach.

Od 1997 roku kierownikiem NZOZ Batowice jest lek. med. Andrzej Zając specjalista medycyny rodzinnej. Od wielu lat wraz z zespołem zapewnia tzw: podstawową opiekę mieszkańcom okolicznych miejscowości. Z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem doskonali działanie gabinetu, aby jakość świadczonych usług była na jak najwyższym poziomie w celu zapewnienia pełnej satysfakcji pacjenta. Zwyczajowo pacjentami NZOZ Batowice byli mieszkańcy: Batowic, Dziekanowic, Raciborowic, Kończyc, Książniczek, Zastowa, Wiktorowic, obecnie ze względu na lepszą lokalizację pacjentów przybywa z dalszych okolic.

Warunki lokalowe pozwalają na rozwinięcie specjalistycznych usług medycznych. W związku z czym nasza załoga powiększyła się o młodych, doskonałych specjalistów. W naszym gabinecie przyjmuje kardiolog, jest wykonywane badanie ECHO, Holtera, przyjmuje także ginekolog, urolog, laryngolog, dermatolog , reumatolog, neurolog. Jest również wykonywane USG brzucha, tarczycy. Pacjenci w dogodnych terminach mogą uzyskać konsultację blisko rejonu swojego zamieszkania nie tracąc czas na dojazd, nie mając trudności z parkingiem. Budynek nasz ma duży parking i mieści się kilkadziesiąt metrów od drogi powiatowej.

Wyżej wymienione atuty czynią Medyczne Centrum Batowice miejscem wyjątkowym, w którym głównym celem i misją jest poprawa jakości zdrowia naszych pacjentów, a opracowane samodzielnie standardy są kluczem do osiągnięcia ich satysfakcji.